Chemická olympiáda na Pražačce

3. 5. 2022

V druhém pololetí proběhla na naší škole chemická olympiáda, které se zúčastnili vybraní žáci ze sekund, tercií, kvart a kvint.
V kategorii D se školního kola zúčastnily 2 žákyně. Alžběta Šejnostová (2.C) následně obsadila v obvodním kole 4. místo, Marie Sára Stejskalová (2.C) vyhrála a postoupila do krajského kola, ve kterém obsadila skvělé 5. místo.
V kategorii C se školního kola zúčastnili 4 žáci. Olexandra Kryvosheyeva (3.C), která vyhrála, se pak v krajském kole umístila na 28. místě.
V kategorii B reprezentoval naši školu pouze 1 žák, a to Matěj Vlček (5.D). Ve velké konkurenci krajského kola obsadil krásné 13. místo.

Závěrem bychom chtěli říct, že zpracování časově náročného domácího kola není nic jednoduchého a vyžaduje velké zapálení pro chemii. Účastníci pak musí prokázat i své laboratorní dovednosti a píší test školního kola. Jsme rádi, že o chemickou olympiádu je na Pražačce zájem a těšíme se na motivované zájemce v příštím roce!
Úspěšným řešitelům letošního ročníku chemické olympiády gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Za učitele chemie

Jan Tříska