Návštěva kina

22. 10. 2021

Dne 21.10.2021 třída navštívilo 27 žáků ze třídy 4.D v čele s paní profesorkou Trunečkovou nejstarší stále fungující kino v Čechách, a to kino Lucerna. Zde se nám promítal německý film s názvem Curveball, který byl připraven jako program festivalu německy mluvených filmů, nebo-li FILMFEST, který se v Praze koná od 20. do 26.října a v Brně od 2. do 7.listopadu, a nabízí celkem 15 německy mluvených filmů.

Exkurze 2.C do Hrdličkova muzea člověka

18. 10. 2021

V pátek 15. 10. jsme se vydali do Hrdličkova muzea na exkurzi o evoluci člověka. Vešli jsme do Přírodovědecké fakulty, kde se muzeum nachází a uvítala nás milá slečna. Většina z nás jen koukala kolem sebe neschopna slova. Za mnohými skleněnými vitrínami se nacházely lebky a kosti zvířat i lidí, odlitky a vzácnosti dob minulých, staré tisíce a miliony let. Všechno jsme si mohli důkladně prohlédnout.

Putinovi agenti

4. 10. 2021

Chtěli byste se na chvíli stát herci a zjistit, jak takové hraní funguje? My jsme se třídou ve čtvrtek 23. 9. měli tu možnost v divadle Jatka 78 v pražských Holešovicích. Nebylo to pro nás však obvyklé divadelní představení. Už na začátku nám rozdali lístečky s uvedením míst, kde budeme hrát, a podle toho jsme se také usadili. V té chvíli jsme však netušili, co se od nás očekává.

Adaptační kurz primy A

1. 10. 2021

Se spoustou obav jsem se 1. září 2021 vydala na adaptační kurz společně s 29 neznámými lidmi. Po krátké cestě autobusem jsme dorazili do Sloupu v Čechách, kde jsme trávili čtyři dny. Díky seznamovacím hrám jsem se naučila jména všech svých spolužáků a několika žáků z primy C, která byla na kurzu s námi, i když program většinou probíhal odděleně.

Terezín

30. 9. 2021

Ve dnech 15. a 16. září jela naše třída, kvarta C, na dvoudenní vzdělávací exkurzi do města Terezín. Doprovázely nás paní profesorky PaedDr. Miroslava Tužová a PhDr. Veronika Válková. Čekal na nás velmi intenzivní program, který nás měl poučit nejen o funkci Terezína coby židovského ghetta v době druhé světové války ( této nejznámější části jeho historie byla velká část přednášek věnována), ale i o jeho původní obranné funkci a samozřejmě o přilehlé Malé pevnosti, která dlouhodobě sloužila jako vězení.

Volejbal – dívky

22. 9. 2021

Dne 21.9.21 jsme se účastnili turnaje Poprasku na stadionu SK Meteor Praha. Hrálo se venku na antuce a náš tým byl nalosován do skupiny s G. Na Vítězné pláni, G. Českolipská, Karlínská OA, SOŠ Lipní.

Seznamovací kurz Primy D

20. 9. 2021
„Když jsem ráno vycházela z domu s kufrem v ruce, měla jsem pocit, že mi srdce vyskočí z hrudi. Měla jsem neuvěřitelný strach z nových lidí i z místa, kam jsem zanedlouho měla vyrazit autobusem a zůstat tam čtyři dny. Po dvou a půl hodině jsme dorazili do cíle, do Maxova u Sloupu v Čechách.

2.D a 2.C na Festivalu vědy

16. 9. 2021
Letošní ročník Festivalu vědy na téma „Digitální svět“ se konal dne 8. září 2021 na Vítězném náměstí v Dejvicích. Samozřejmě nesměly chybět ani vybrané třídy našeho gymnázia, sekunda D a sekunda C.
Festival pokračuje i on-line na www.vedafest.cz, rozhodně se podívejte!

Zpráva o vypouštění sondy

13. 9. 2021
Ve čtvrtek 9.9.2021 se uskutečnilo vypouštění sondy v rámci projektu Dotkni se vesmíru. Sonda padala z výšky 33 km nad Zemí a při letu průběžně fotila.

Povinné testování ve školách

24. 8. 2021

Podle pokynu MŠMT ze dne 8. 9. končí povinné testování žáků ve školách. V případě dalších změn budou školy o případném znovuzavedení testování informovány nejméně 7 dní dopředu.

Zahájení školního roku 2021/2022

18. 8. 2021
  • Studenti nastupující do prim mají sraz v 8:15. Po otestování odjíždějí na adaptační kurzy.
  • Studenty sekund až sext přivítáme ve škole v 9:00.
  • Středa 1. 9. bude vyhrazena pro třídnické práce, učit se začne od čvtrtka 2. 9.
  • Podívejte se na rozvrhy připravené na nový školní rok.
  • Maturita v podzimním termínu proběhne v pondělí 6. 9. od 13:50 hodin v učebně 313.
  • Podrobné informace o povinném testování a úpravě provozu od 1. 9. zveřejníme do pátku 27. 8.
  • Ve dnech 25. 8. až 31. 8. proběhnou dodatečné a opravné zkoušky za školní rok 2020/2021.
  • .

Provoz školy v době letních prázdnin

1. 7. 2021

V období 1. 7. až 24. 8. čerpají zaměstnanci školy řádnou dovolenou. Kancelář školy je otevřena denně od 8:30 do 12:30. Osobní návštěvu doporučujeme předem domluvit emailem či telefonicky.

Výsledky chemické olympiády

29. 4. 2021
    Kategorie D (primy a sekundy) Školní kolo - účast 2 žáci, oba postoupili do okresního kola
    Kategorie C (tercie a kvarty) Školní kolo - účast 5 žáků, 3 postoupili do krajského kola
    Všechny soutěžící moc chválíme za vzornou reprezentaci Gymnázia Na Pražačce a za jejich skvělé výkony, které předvedli i v období distančního vzdělávání. Projevili tak skutečný zájem o obor chemie. Gratulujeme a přejeme všem účastníkům soutěže, aby svůj zájem i nadále rozvíjeli.