Němčina v praxi

28. 6. 2023

Dne 20. 6. 2023 se skupina studentů ze 4.D a 4.C pod vedením p. Cafourek vydala do Anenské ulice na Starém městě, kde se mělo uskutečnit setkání s německými vrstevníky z městečka Dippoldiswalde. Celá tato akce byla plánovaná přes organizaci Pragkontakt, která má za cíl podporovat německy mluvící školní třídy při organizaci poznávacích výletů do Prahy. V komunitním centru Unitaria na nás čekala skupina devatenácti němců, jejich vyučující a také pan Florian Förster, který se chopil přípravy společného programu.
Nejprve jsme hráli jednoduché seznamovací hry, ať se hezky rozmluvíme a máme alespoň trochu jasno, s kým máme tu čest. Poté jsme dostali pokyny k vyplňování pracovního listu, který se týkal následné městské ralley. Během ní jsme se v menších skupinách dozvěděli dost zajímavých faktů o různých pražských místech, z nichž jich byla spousta nějakým způsobem spjata s Franzem Kafkou.
U většiny skupin nechyběla ani návštěva podniku s typicky českou kuchyní.
Setkání trvalo od 10 do 16 hodin a věřím, že nám všem přineslo nové zkušenosti v oblasti běžné komunikace s rodilým mluvčím.

Kateřina Kulišťáková