Předávání maturitního vysvědčení

27. 5. 2024

Slavnostní předání maturitního vysvědčení absolventům proběhne v pátek 31. 5. 2024 v síni Atrium Žižkov, Čajkovského 12/12a, Praha 3.

 • Sexta A od 13:10 hodin.
 • Sexta C od 13:45 hodin.
 • Sexta D od 14:20 hodin.
 • .

  Jugend debattiert

  16. 5. 2024

  Dne 10. dubna 2024 se na Gymnáziu Na Pražačce konalo školní kolo soutěže Jugend debattiert. Debatovalo se ve dvou kolech na téma "Měla by se ve všech českých školních jídelnách podávat pouze vegetariánská jídla?"
  Všech osm žáků z 5.D se na téma výborně připravilo a dokázali dobře obhájit argumenty pro i proti.
  Proběhly dvě napínavé diskuse a Matiáš Jaroš z 5.D spolehlivě načasoval debaty se zvoněním JDE.

  Výsledky přijímacího řízení do prvního ročníku školního roku 2024/2025

  15. 5. 2024
  Zveřejňujeme rozhodnutí o přijetí, či nepřijetí v přijímacím řízení do prvního ročníku školního roku 2024/2025.
 • všeobecné studium
 • zaměření na německý jazyk
 • zaměření na výtvarnou výchovu
 • Přijatým uchazečům gratulujeme. V příštím týdnu budeme rozesílat potřebné informace.
  Odvolání při nepřijetí z kapacitních důvodů se v letošním roce nepodává.
  Druhé kolo přijímacího řízení nevypisujeme.

  Výstava kvarty C ve Chvalském zámku - „Echo”

  9. 5. 2024

  Gymnázium Na Pražačce má ve zvyku pořádání výstavy ve čtvrtém ročníku šestiletého studia výtvarného zaměření.
  Tento rok byla řada na nás, abychom projevili schopnost dělání kompromisů při zvolení tématu pro celou třídu a vytrvalost naplnit vlastní umělecké ambice. Naším největším nepřítelem, jak už to tak bývá, byl čas.

  Démosthenés

  27. 4. 2024

  V úterý 23.dubna se konala řečnická přehlídka - Démosthenés. Ve školní aule své řečnické umění přednesli žáci z primy - kvinty. 23 vybraných odvážlivců nás pobavilo a také obohatilo o nové poznatky. O originalitu nebyla nouze! Stejně jako v předešlých letech jsme slyšeli nejrůznější témata, od legračních a odlehčených, přes naučné i k těm vážnějším. Každý si tak mohl užít to, co má rád, a přiučit se něco od ostatních.

  Austausch Praha - Schwäbisch Gmünd

  25. 4. 2024

  Plni nervozity a očekávání jsme se v pátek 15.března hned po vyučování vydali na hlavní nádraží přivítat naše studenty z německého města Schwäbisch Gmünd. Ten den jsme neměli žádný společný program. Studenti měli za sebou náročnou několikahodinovou cestu do Prahy, a proto jsme měli za úkol své Němce pouze odvést domů, představit našim rodinám a trochu se s nimi seznámit. Na začátku to mohlo být sice zvláštní a pro introverty i trochu těžké, většina z nás ale brzy s Němci našla společnou řeč.

  Austausch Praha - Bornheim

  24. 4. 2024

  Od 15. do 22. března jsme u nás v Praze uvítali německé studenty. Studenti z partnerské školy v německém Bornheimu přijeli v pátek večer a každý z nás si odvezl svého výměnného studenta rovnou k sobě domů. Víkend jsme měli celý volný a mohli jsme si tak naplánovat program dle svého. V pondělí jsme se setkali ráno ve škole a hráli různé seznamovací hry, smáli se a tancovali. Odpoledne jsme měli sraz na Vyšehradě.

  Mistři Prahy

  23. 4. 2024

  MISTŘI Prahy !! 🥇🏀 Chlapci z nižšího gymnázia nenašli v Pražských kolech přemožitele a vybojovali pro Pražačku první místo v Poháru pražských škol v basketbale ZŠ.

  Přijímací řízení do prvních ročníků školního roku 2024/2025

  16. 4. 2024
  • Ve dnech 16. a 17. dubna proběhnou JPZ. Škola bude pro uchazeče otevřena od 7:30, doporučený příchod je mezi 8:00 a 8:15.
  • Číslo zkušební učebny uvedené na pozvánce NENÍ označení místnosti ve škole. V této tabulce naleznete čísla místností ve škole.
  • Uchazeči jsou do učeben rozděleni podle abecedy. Podívejte se na rozdělení do jednotlivých pater školy 16. 4. a 17. 4.
  • Mezi jednotlivými částmi JPZ uchazeči neopouštějí školní budovu.
  • Přihlášku do prvního kola přijímacího řízení na naši školu podalo celkem 1412 uchazečů.
  • Na všeobecné studium jsme obdrželi 836 přihlášek, na německý jazyk 342 a na výtvarnou výchovu 234. Do každého zaměření přijímáme až 30 studentů.
  • JPZ koná uchazeč vždy POUZE dvakrát. Buďto na 2 ze 3 zvolených škol, nebo na 1 škole dvakrát.
  • Místo konání JPZ nemá žádný vliv na zvolenou prioritu škol na přihlášce!
  • S největší pravděpodobností škola NEBUDE vypisovat druhé kolo přijímacího řízení.

  Florbal SŠ – dívky

  16. 4. 2024

  Dne 8.4. 2024 se proběhlo základní kolo středoškolského turnaje ve florbalu. Turnaj se konal na stadionu Na Kotlářce 1 a mělo se účastnit 6 týmů. Všechny zápasy se nám podařilo vyhrát, a tak jsme postoupily do finále Prahy, které se hrálo o týden později.

  Finále konané dne 15.4.2024 se nakonec účastnily 4 týmy, z nichž jsme nejméně aktuálně hrajících florbalistek měly my. Přesto nás to neodradilo a nezastrašilo a holky předvedly bojové výkony.

  Lyžařský kurz Tercie D

  16. 3. 2024

  Od 3. do 8. března t.r. se naše třída nacházela v Peci pod Sněžkou, kde se zúčastnila lyžařského výcviku. Již od dob, kdy jsme nasedali v Praze do autobusu, nám připadalo, že tam přece nemůže být žádný sníh. Už při náročném výšlapu na Lyžařskou boudou, se náš strach z nedostatku sněhu pomalu rozpouštěl, ačkoliv nemohu říct, že by ho tam bylo hodně. Již první den odpoledne jsme vyrazili na běžky, na kterých někteří z nás stáli poprvé v životě. Mohu však s jistotou říci, že po týdnu, kdy jsme každé odpoledne poctivě běžkovali, jsme se všichni na běžkách naučili a nakonec jsme si parádně užili závěrečnou štafetu.

  Výměna Praha – Bremerhaven 2024

  15. 3. 2024

  V sobotu 2. března jsme v pozdních večerních hodinách přivítali naše výměnné partnery, kteří přijeli až z dalekého Bremerhavenu.
  Následující týden, jež jsme s nimi měli strávit, byl plný nejrůznějších aktivit. Mimo práce na skupinových projektech jsme navštívili několik výstav nebo vyrazili na exkurze. Součástí byla například procházka pražským Židovským městem nebo výlet do nedalekých Lidic, kde nám bylo umožněno kromě samotné prohlídky bývalé vesnice i nahlédnutí do místního muzea, které připomíná onu tragickou událost.

  Lyžařský výcvik tercie A

  16. 2. 2024
  Třída 3. A se v lednu zúčastnila lyžařského výcviku. Čerstvě napadaný sníh si užívala v okolí chaty Štumpovka nedaleko Rokytnice nad Jizerou. Níže naleznete více

  Přijímací řízení do prvních ročníků školního roku 2024/2025

  29. 1. 2024
  • Přihlášky ke studiu se podávají od 1. do 20. února.
  • Nejjednodušším způsobem je podání přihlášky prostřednictvím systému DIPSY.
  • Podívejte se na několik základních pokynů k vyplnění přihlášky..
  • Povinnou přílohou přihlášky je vysvědčení za 1. pololetí 7. ročníku ZŠ či druhého ročníku osmiletého gymnázia v tomto školním roce.
  • Na naši školu NEPOŽADUJEME lékařské potvrzení.
  • Prosíme Vás také o uvedení telefonu a e-mailu, usnadní to následnou komunikaci se školou.
  • V období jarních prázdnin 5. až 9. února je možné osobní doručení přihlášky pouze v úterý až čtvrtek od 8:00 do 16:00.
  • Podrobné informace naleznete v sekci pro uchazeče.

  Můj výjezd do Německa

  22. 1. 2024

  Strávila jsem necelé čtyři měsíce ve městě Lörrach (spolková země Bádensko-Württembersko) na hranicích Švýcarska, Německa a Francie, pár kilometrů od řeky Rýn. Lörrach má cca 50 tisíc obyvatel, tedy něco jako naše Teplice. Rozdíl pro mne byl už v tom, že jsem se kamkoliv mohla dostat na kole.

  Můj zahraniční pobyt v Německu

  22. 1. 2024

  Již delší dobu v minulosti jsem uvažoval o tom, že bych velmi rád studoval v zahraničí a získal zkušenosti i z jiných zemí světa. Když jsem se minulý školní rok dozvěděl, že na naší škole existuje možnost studovat v zahraničí, neváhal jsem ani minutu a chtěl jsem se okamžitě do projektu přihlásit. Příležitost studovat v zahraničí mi nabídla paní profesorka Tužová, která mi s celou organizací pobytu pomáhala a za to jí děkuji. Před mým odjezdem jsem vyplnil všechny důležité informace mé české agentuře, která mi před mým odjezdem do Německa našla školu a ubytování v cizině.

  100 dní v zahraničí

  22. 1. 2024

  Před déle než rokem dostali dva žáci z naší třídy (tehdy tercie D, nyní kvarta D) možnost vycestovat na 100 dní do zahraničí v rámci projektu Erasmus+. Této příležitosti jsme se chopili my - Jakub Černý a Severina Špiritová.