Krajinářský kurz

28. 6. 2023

S blížícím se koncem školního roku nechala kvinta C za zády uzavřenou klasifikaci a vyrazila na tradiční krajinářský kurz s našimi profesory Renatou Brichcínovou a Šimonem Brejchou. Pro mnohé z nás to byla událost, na kterou jsme se těšili po celých pět let. Naštěstí naše očekávání nebyla zklamána a čekalo nás pět dní naplněných kreslením či malbou od rána do večera. V prostředí malebného Varvažova jsme postupně procházeli místa, z nichž některá jsme poznávali z obrazů našich starších spolužáků. I místní si nás pamatovali, zdravili nás a ptali se, kdy zase budeme vystavovat. Počasí bylo letní, někdy až tolik, že jsme hledali místa nejen podle námětu, ale i podle stínu; pro některé z nás to však byla příležitost vyzkoušet si malbu zprostřed potoka. Silné bouřky, které slibovala předpověď, nakonec naštěstí nebyly nijak zvlášť silné a naše plány zásadně nenarušily.
Kromě malby a kresby si zájemci zkusili také focení dírkovou komorou a většina z nás si alespoň jednu povedenou fotku odvezla, o spoustě zábavy při vyvolávání nemluvě.
Poslední den jsme vystavovali. Vidět všechny své obrazy z celého týdne byl sám o sobě zážitek. Někteří z nás i svá díla prodali. Tím, že jsme se po celý týden mohli soustředit jen na umění, byl mezi prvním a posledním dílem většiny z nás nepřehlédnutelný.
V září si budete moci naše díla prohlédnout ve Škodově paláci v Praze na výstavě Obrazy z krajinářského kurzu.

Adriana Vočadlová