Lyžařský kurz 3. C, 5. – 10. 3. 2023, Pec Pod Sněžkou

29. 3. 2023

S dalšími účastníky zájezdu jsme se setkali v neděli 5.3. a byli připraveni vyrazit s Paní profesorkou Brožovou, Urbanovou a Šmardovou na celotýdenní kurz plný lyžování, běžkování a padání. Cestou jsme se zastavili na svačinku a pro mnoho lidí potřebnou ranní kávu a v mžiku jsme byli v cílové destinaci, která se bohužel nacházela 7 kilometrů od naší chaty…
Po zotavení z výšlapu zdánlivě nekonečného kopce jsme využili zbytek dne na běžkařské hrátky ( ani při těch nechyběli četné pády ).
Pro bezpečnější lyžování jsme byli rozděleni do 3 skupin podle úrovně, přičemž skupina číslo 3 měla pouze jednoho stálého člena (mě). Každodenní únava byla prokládána dobrým jídlem a volným časem, který jsme strávili na pokoji se spolubydlícími (a většinou spánkem). Večer následoval celotřídní program, kde jsme si vyzkoušeli tvořit různé scénky a hrát společenské hry.
Počasí nám některé dny nepřálo a kvůli sněhu, dešti a mlze jsme se jedno odpoledne sešli před chatou a stavěli sněhové stavby, takže se za chvíli před Lyžařskou boudou objevila Lochneska, žralok nebo třeba jáma s náhrobkem, která sloužila jako úžasný fotokoutek.
Jednou z posledních aktivit byl běžkařský závod. Běžky jsme poté dokonce zájezdu naštěstí neviděli.
Celý zájezd se obešel bez větších zranění a všichni ho přežili, což považuji za úspěch.
Pro ty, které lyžařský kurz teprve čeká, bych ho velice doporučila, i když jste předtím lyže ani běžky nezkoušeli. Stačí vám jen trocha odvahy a trocha domácích zásob pochutin.
Zpětně děkujeme Klubu rodičů, který nám přispěl na dopravu na kurz.

Sára Pánková