Biologická olympiáda ve školním roce 2018/2019

24. 4. 2019

Školní kolo biologické olympiády proběhlo v obou kategoriích 6. února 2019.

V kategorii B (tercie a kvarty) soutěžily dvě studentky.  Letošním tématem bylo MLÁDÍ VPŘED!
Obě splnily bodový limit a podařilo se jim postoupit do krajského kola.
Zde nás 5. 4. 2019  vzorně reprezentovaly a umístily se mezi všemi pražskými účastníky takto:
Barbora Zelená z tercie D na 12. místě
Tereza Voříšková z tercie A na 14. místě
Obě studentky jsou již zkušené matadorky biologických olympiád a obstály i mezi většinou o rok starších studentů.

V kategorii C (primy a sekundy) soutěžily ve školním kole celkem 4 studentky. Letošním tématem bylo: PŘÍJEM A VÝDEJ LÁTEK ANEB NĚCO DOVNITŘ A NĚCO VEN.
3 nejlepší pak postoupily do obvodního kola:
1. Anna Matějková z primy A
2. Apolena Zelená z primy D
3. Kristýna Štandová ze sekundy D
Všechny tři studentky vypracovaly vstupní úkol, na základě kterého mohly postoupit dále.
Obvodní kolo se konalo 16. 4. 2019 a naše studentky se v něm velmi pěkně umístily:
Apolena Zelená  na 1. místě
Anna Matějková na 2. místě
Kristýna Štandová na 6. místě

Apolena i Anna splnily bodový limit a postoupily do krajského kola, které se konalo dne 16. 5. 2019. Zde obě studentky naši školu opět vzorně reprezentovaly a obě se staly úspěšnými řešitelkami. Anna Matějková na 14. místě a Apolena Zelená na 27. místě v Praze.

Děkujeme všem účastnicím letošní soutěže za precizní přípravu na školní i vyšší kola a reprezentaci naší školy. Zejména časově náročné je zpracovávání vstupního úkolu, který všechny 3 soutěžící v kat. C splnily na plný počet bodů.

Jsme opravdu moc rády, že máme ve škole tak šikovné biologicky zaměřené studentky a všem jim BLAHOPŘEJEME!

Štěpánka Kaňková a Daniela Halamková