Vodácký kurz 4.A a 4.D

9. 6. 2022

Ve dnech 25.-29. května absolvovaly naše třídy (4.AD) pro kvarty tradiční vodácký kurz. Pečlivě naplánovaná akce se uskutečnila v jižních Čechách na řece Vltavě, konkrétně jsme sjížděli úsek mezi Vyšším Brodem a Boršovem.
Na cestu jsme se vydali vlakem z Hlavního nádraží ve středu po dopoledním vyučování. Kvůli absenci přímých spojů do Vyššího brodu a kvůli výluce na trati do Českých Budějovic jsme dorazili do cílové lokality až k večeru, a tak zůstal tento den pouze cestovním.
Středeční absenci plavby jsme si však po zbytek týdne dosyta vynahradili. Od čtvrtka dál jsme se v kánoích hnali nezastavitelným tempem a míjeli německé turisty v podobě rozmazaných skvrn. Během našeho vodáckého dobrodružství jsme také měli možnost sjet nespočet jezů, tyto možnosti někteří z nás využili k zevrubnému vyčištění vnitřku lodi a zdravotní koupeli.
Díky magickým schopnostem paní profesorky Trunečkové se nám počasí velmi vyvedlo a my tak pluli během převážně slunečných dnů. Pro příští akce bych však ocenil trochu více rituálních tanců pro teplé noci, které byly především kolem čtvrté hodiny ranní dosti studené.
Občerstvení jsme si zajišťovali převážně sami, kdo však podcenil své zásobování, nezůstal o hladu, náš oblíbený spolužák Artur si s sebou vzal celé řeznictví a neváhal se o své delikatesní pokrmy, které mnohdy sám ulovil, podělit.
Krom samotného sjíždění řeky jsme měli možnost se kulturně obohatit prohlídkou malebného Českého Krumlova a návštěvou romantické zříceniny Dívčí kámen, která se tyčila nad jedním z našich kempů.
Během pobytu v kempech nám byly k dispozici také míče pro zkrácení dlouhé chvíle hraním her.
Díky všem těmto úžasným benefitům považuji vodácký kurz za jednu z nejlepších a nejzajímavějších akcí, kterou tato škola poskytuje a moc děkuji všem, kdo se na její organizaci podíleli. Děkuji také Klubu rodičů GNP za finanční podporu této úžasné akce.

Sebastian Mrázek