Školní kolo debatního projektu Jugend debattiert

4. 4. 2022

Dne 2. března se na našem gymnáziu konalo debatní klání v německém jazyce. Jednalo se o školní kolo projektu Jugend debattiet, do kterého se studenti německé třídy zapojují už řadu let.
Onoho dne se žáci zabývali otázkou: Soll es auf Fleischverpackungen abschreckende Bilder abgedruckt werden? Neboli pro “neněmeckystudované“, zda by na obalech masových produktů měly, či neměly být vyobrazeny odstrašující obrázky, podobně jako máme na cigaretách. Debatovalo se ve formátu dva na dva, přičemž pozice byly rozlosovány až na poslední chvíli, což napětí rozhodně neuškodilo.
Zazvonil zvonek a debata mohla začít. Všechno jako by proběhlo velmi rychle a už oznamuje signál konec debaty. Dále už zbývalo zodpovědět jedinou otázku: Kdo je vítěz, tedy kdo bude školu v dalších kolech soutěže zastupovat?
Porota se rozhodla následovně: Johana Kosová a Nikita Zykov, Klárá Fialková v pozici náhradníka.
Postupujícím gratulujeme a přejeme hodně úspěchů do následujících kol.

Šimon Bízek