Austausch Praha - Bornheim

24. 4. 2024

Od 15. do 22. března jsme u nás v Praze uvítali německé studenty. Studenti z partnerské školy v německém Bornheimu přijeli v pátek večer a každý z nás si odvezl svého výměnného studenta rovnou k sobě domů. Víkend jsme měli celý volný a mohli jsme si tak naplánovat program dle svého. V pondělí jsme se setkali ráno ve škole a hráli různé seznamovací hry, smáli se a tancovali. Odpoledne jsme měli sraz na Vyšehradě. Tam jsme se rozdělili do skupin a plnili jsme různé úkoly a otázky o historii Vyšehradu (samozřejmě vše v němčině:)). Po programu jsme se společně (skoro všichni) odebrali na Zličín do Jumpparku a trávili jsme tak nadále čas se svými německými kamarády. V úterý ráno jsme měli sraz u Pražského hradu, kde nás čekala prohlídka s průvodcem. Prohlédli jsme si Pražský hrad, katedrálu a mnoho dalšího. Na konci prohlídky jsme nastoupili na tramvaj, kterou jsme dojeli pod Petřín a tam jsme měli cca 2 hodiny volno. Někteří se vydali rovnou nahoru na rozhlednu a někteří si udělali piknik pod Petřínem. Po volně strávených dvou hodinách jsme měli sraz nahoře na Petříně, kde nás čekala Petřínská rozhledna. Po rozhledně nás čekalo zrcadlové muzeum. Ve středu jsme měli opět sraz ve škole. Paní profesorka Floriánová s paní profesorkou Chladovou nás rozlosovaly do skupin a každé skupině rozdaly text jedné báje. K báji jsme si měli vymyslet scénář a nacvičit, jak ji předvedeme. Po obědě ve škole jsme jeli do pražské zoo, kde jsme měli rozchod na dvě a půl hodiny. Po zoo jsme se se třídou domluvili, že půjdeme společně na Laser game. Skamarádili jsme se opravdu skoro celá skupina, a tak šlo asi 24 lidí. Poslední den, ve středu, jsme se sešli ráno ve škole a dodělali poslední úpravy na našem famózním divadelním představení. Poté jsme všichni zahráli, to, co jsme měli nacvičené. Myslím, že jsme to všichni zvládli opravdu skvěle:) Po obědě jsme se přesunuli na žižkovský bowling a moc jsme si užili poslední školní program. Po bowlingu jsme se každý odebral vlastní cestou. Někdo na Zličín slavit narozeniny našeho spolužáka, někdo na minigolf a někdo zase na procházku centrem. Vymysleli jsme si každý jiný program, ale i přesto jsme zůstávali ve větších skupinkách. V pátek, přišel den, na který se někdo těšil více a někdo naopak méně - odjezd. Vyprovodili jsme Němce na hlavní nádraží a čekali jsme až nastoupí do vlaku. V 8:30 naši kamarádi odjeli. Nemohu mluvit za ostatní, ale ve většině případů jsme si tuto výměnu s úžasnými profesorkami (A.Floriánová a J.Chladová), opravdu užili, našli spoustu nových kamarádů a přiučili se něco německy. Jsem moc vděčná, že mi Pražačka umožnila takovou věc zažít a moc se těším na výměnu, která nás čeká v září 2024, kdy my jedeme za nimi do města Bornheim.

Helena Anna Jiskra