Sport na škole

Gymnázium Na Pražačce má velmi úspěšnou sportovní minulost zejména v basketbalu, kdy se v roce 1999 tým děvčat účastnil Mistrovství světa středních škol v Izraeli.

Pro všechny studenty jsou povinné 2 hodiny tělesné výchovy týdně.

Škola studentům a studentkám v určitých ročnících nabízí účast na zimních lyžařských a letních sportovních kurzech jak v Čechách, tak v zahraničí.

Studenti mladších ročníků se mohou přihlásit na nepovinný předmět sportovních her.

Páteční odpoledne probíhá celoroční turnaj mezi třídami v basketbalu a volejbalu.

Chlapci posledních ročníků mají výuku tělesné výchovy přesunutou do sportovní haly v Letňanech, kde probíhá výcvik ledního hokeje. Toto období je zakončeno oblíbenou „Hockey Show“, které se účastní nejen maturanti a maturantky, ale i profesoři a profesorky spolu se zájemci z řad studentů.

Jsme pravidelnými účastníky POPRASKu (Pohár pražských škol) v mnoha sportech či disciplínách – atletika, plavání, basketbal, volejbal, orientační běh, kopaná, atd. V posledních letech se nám podařilo získat několik umístění zejména v míčových hrách, a to ve volejbale (4. místo v Praze – dívky) a v basketbale (4.místo v Praze – chlapci i dívky), za zmínku stojí také výborné výsledky v atletickém čtyřboji.

Svou tradici už má výběrový lyžařský kurz v Alpách v období jarních prázdnin. Zájem je i o víkendové vodácké kurzy na českých řekách, které pořádáme výběrově pro sekundy a kvarty.

Výuka tělesné výchovy

Softball

Beach volejbal

Páteční sportovní hry

Páteční sportovní hry mají velkou tradici a zájem o ně ve starších ročnících je evidentní. Přihlášené skupiny studentů tvoří týmy, které hrají 1. pololetí turnaj v basketbale a 2. pololetí ve volejbale. Jedním z přihlášených týmů je již pravidelně družstvo profesorů a profesorek.

Finále basketbalu – tým profesorů proti maturantům

Nepovinný předmět Sportovní hry

Nástin obsahu našich hodin: basketbal, fotbal, softbal, ringo, florbal, volejbal, ale aktivitě se meze nekladou.

Nepovinný předmět Sportovní hry

Lyžařské kurzy

V tercii se studenti mohou zúčastnit lyžařského kurzu. Místo konání je většinou v Krkonoších, velkou oblibu má zejména Erlebachova Bouda u Rokytnice nad Jizerou – ideální pro utužování kolektivu. Dále jezdíme i do rakouských Alp, například do střediska Warth.

Před Erlebachovou boudou

Sportovní kurzy

V kvintě probíhá letní sportovní kurz, jehož náplní je zejména cyklistika, turistika, sportovní hry, softball, vodácký výcvik atd. Kurz se koná již několik let v Nové Peci na Lipně a v jiných lokalitách.

Sjíždění Vltavy

Lední hokej

Výuka ledního hokeje v zimním období je určena pro chlapce kvint a sext.

Závěrečná „Hockey Show“ se koná ve sportovní hale v Letňanech. Sehrají se dvě utkání, a to profesorky proti maturantkám a profesoři proti maturantům, potom následuje volné bruslení pro všechny studenty a studentky školy.