Výměnný pobyt s Bremerhavenem

30. 9. 2019

V pátek, 13.9 2019 se polovina třídy Kvinty D sešla v ranních hodinách na hlavním nádraží v Praze, aby společně s profesorkami Ošťádalovou a Cafourek vyrazila do německého Bremerhavenu. Cesta byla zdlouhavá a náročná, ale po 9 hodinách jsme konečně dorazili a poprvé se setkali s našimi výměnnými partnery. V sobotu jsme se šli podívat do historického muzea, na vyhlídku na věž Radarturm a projeli jsme celý Bremerhaven vyhlídkovým autobusem. V neděli jsme měli všichni individuální program v rodinách, takže jsme měli příležitost seznámit se s našimi partnery ještě lépe. V pondělí jsme se sešli ve školní knihovně, rozdělili se na skupiny a každá skupina se vybrala oblast, které se věnovala při zpracovávání téma Bremerhaven: dříve a dnes. Odpoledne jsme se šli podívat do proslulého Klimahausu, kde jsme se dozvěděli spoustu informací o krajinách a klimatech na různých místech po celém světě. V úterý jsme se šli podívat jak probíhá vyučování na partnerské škole Gymnasium Geschister Scholl. Odpoledne jsme se vydali do Brém. V Brémách jsme navštívili Geschichtshaus a prošli se po městě. Ve středu ráno jsme znovu pracovali na projektu a oběd jsme měli ve školní jídelně. Po obědě jsme již naše projekty dokončovali. Ve čtvrtek jsme projekty prezentovali a chystali jsme se na oslavu 50-ti letého výročí školy. Součástí večerní “párty“ bylo i karaoke a diskotéka. V pátek ráno už jsme se s partnery jen rozloučili a vydali se na cestu zpět do Prahy. Během cesty jsme všichni vzpomínali na uplynulý týden a všichni jsme se shodli, že už se moc těšíme, až naši kamarádi z Německa přijedou v březnu za námi.

Gabriela Lokočová