Sportovní kurz 6.A, 6.C, 6.D

14. 9. 2021

I studenti letošních sext se dočkali svého sportovního kurzu. Ten se uskutečnil v termínu od 31. srpna do 3. září letošního školního roku.
Úkol zněl jasně, dojet na kolech z pražského Opatova až do kempu U Bořka v blízkosti řeky Sázavy. I přes veškeré nástrahy, které si pro nás počasí nachystalo, jsme v odpoledních hodinách vskutku dojeli na místo určení. Nikdo z kolemjdoucích nemohl mít pochyby o naší jízdě na kolech, neboť nás zcela jasně prozrazovaly stopy bahna na oděvech.
Během kurzu jsme měli možnost si vyzkoušet střelbu ze vzduchovky, lanové překážky, orientační běh a mnoho jiných zábavných aktivit a her. Své nově nabyté dovednosti jsme na konci kurzu zužitkovali v nejrůznějších soutěžích, mezi které se řadil i biatlon.
Jelikož se kurzu účastnili studenti sext A, C i D, byla to pro nás i příležitost se více seznámit a spřátelit s lidmi z paralelních tříd.
Sportovní kurz jsme završili večerním posezením u táboráku, opékáním buřtů a zpěvem. Při zpáteční cestě nás čekal výšlap na nedalekou hvězdárnu v Ondřejově, kde jsme měli tu možnost spatřit největší zrcadlový dalekohled v České republice. Od Prahy nás poté už dělilo jen něco přes třicet kilometrů, všichni jsme prokázali své cyklistické dovednosti a dorazili domů v pořádku.
Děkujeme všem zúčastněným profesorkám a profesorům za připravený program a též za příjemný vstup do maturitního ročníku.

Bára Švagrová