Sbor Repetice v Jindřichově Hradci, 8. - 10. června 2018

5. 10. 2018

Letos se nám podařilo navázat spolupráci s pěveckým sborem Zanoty z Jindřichova Hradce. Mají podobnou tradici jako my, také pestrý různorodý repertoár i odpovídající věkové složení, a tak jsou pro nás ideálními partnery pro výměnnou akci.
V pátek 8. června jsme obsadili 3 kupé v rychlíku Lužnice a s jedním přestupem jsme kolem 17.00 hod. dorazili na jindřichohradecké nádraží, kde už nás vítal transparent Repetice. Jeho majitel – člen sboru Zanoty Honza - nás uvítal a doprovodil ke Gymnáziu Vítězslava Nováka, které se stalo po dobu návštěvy města naším útočištěm.
O chvíli později jsme po uvítání se sbormistryní Květou Pilnou už zkoušeli akustiku krásné barokní kaple Máří Magdaleny, nejvíce jsme se pak soustředili na společné písně, které jsme měli v bezmála padesátičlenném složení možnost sezpívat vůbec poprvé.
Po koncertě následoval večer překvapení – soubor Zanoty nám připravil krátké divadelní představení v podobě Štědrého dne z Kytice J. Suchého. Závěr pátečního večera patřil společnému zpívání s kytarou.
V sobotu jsme si po společné prohlídce města užili volného odpoledne. Večerní setkání sborů spočívalo v příjemném povídání, zpívání a táboráku s opékáním na farní zahradě.
V neděli jsme po úklidu vyrazili dálkovým autobusem domů a po cestě už jsme přemýšleli, jak by mohlo vypadat podzimní setkání Repetice se Zanoty v Praze.
Za trvalou podporu sborových akcí děkuje Repetice Klubu rodičů Gymnázia Na Pražačce

Daniela Emanovská