Můj seznamovací kurz

18. 9. 2019

V pondělí 2. září jsem se poprvé setkala se svými spolužáky, se kterými strávím šest let života.
Před školou panovalo ticho a nervozita, všichni mí spolužáci byli v blízkosti svých rodičů, taktéž i já. Bála jsem se, jestli se se mnou bude ve třídě někdo bavit.
Po příjezdu do Sloupu v Čechách, kde jsme měli strávit čtyři dny, nás ubytovali v pokojích
po dvou nebo po třech. Následovala procházka, seznamování a hry. Nervozita ze mě trochu opadla.
V následujících dnech jsme toho zažili spoustu – slaňovali jsme se skály, lezli na skálu, trávili jsme čas venku a pořád jsme se navzájem poznávali. Jak jsme se s ostatními shodli, připadali jsme si jako na táboře a vůbec nás nenapadlo, že se uvidíme sedět v lavicích.
I přestože jsme byli na kurzu dvě třídy, měli jsme program rozdělený a sešli jsme se až
u závěrečných her a na divadle.
Kurz se mi velice líbil a myslím, že se vydařil. Nejvíc mě bavila hra společná s 1. C
a jmenovala se Člověče, nezlob se. Neházeli jsme kostkou, ale postupovali jsme po hracím poli podle toho, kolik jsme dostali bodů na stanovištích s úkoly. Náš tým vyhrál.
Myslím, že jsme si kurz opravdu užili.

Sára Šoltysová