Chemická olympiáda na Pražačce

17. 4. 2019

V druhém pololetí proběhla na naší škole chemická olympiáda, které se účastnili vybraní žáci ze sekund, tercií, kvart a kvint.

Kategorie D (primy a sekundy)
Nejúspěšnějšími řešiteli školního kola byli Štěpán Srb, 2.A (1. místo); Matěj Vlček, 2.D (2. místo) a Patricie Nezirajová, 2.A (3. místo). Do obvodního kola pro Prahu 3 postoupili oba chlapci a pořadí si vyměnili. Vyhrál Matěj Vlček, 2.D (1. místo), a v těsném závěsu za ním se umístil Štěpán Srb, 2.A (2. místo). Matěj Vlček se stal úspěšným řešitelem i v krajském kole a obsadil krásné 10. místo v konkurenci dalších 35 soutěžících!

Kategorie C (tercie a kvarty)
Nejúspěšnějšími řešiteli školního kola byli Jonáš Pavelka, 3.A (1. místo), Jakub Musil, 3.D (2. místo) a Jakub Polák, 3.A (3. místo). Jonáš Pavelka reprezentoval naší školu v krajském kole a stal se úspěšným řešitelem.

Kategorie B (kvarty a kvinty)
Školního kola se zúčastnily žákyně kvint. Vítězkou se stala Natálie Sovová, 5.A (1. místo), druhé místo obsadila Denisa Pasáková, 5.C. Natálie Sovová postupuje do krajského kola, které se koná 30. 4. Budeme držet palce!

Závěrem bychom chtěli pochválit všechny žáky, kteří projevili zájem se chemické olympiády zúčastnit a úspěšně se zhostili zpravování časově náročného domácího kola i praktické části ve školní laboratoři. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy v obvodních a krajských kolech a gratulujeme nejúspěšnějším žákům.

Za učitele chemie

Jan Tříska