Adaptační kurz Prima D 1. 9. – 4. 9. 2020 Maxov

29. 9. 2020

Na adaptační kurz přijelo autobusem celkem třicet lidí. Nikdo se s nikým neznal. Vystoupili jsme z autobusu, vzali kufry a šli se ubytovat. Na pokoji jsme poznali první spolužáky. Po obědě nás čekal první program, kde jsme si měli navzájem zapamatovat svá jména. Ten den odpoledne jsme šli na procházku, na které jsme si měli vytvořit dvojice holka-kluk a říct si mezi sebou něco o sobě. Poté toho druhého představit ostatním spolužákům ve třídě. Druhý den ráno jsme měli různé hry. Večer jsme měli vytvořit scénář divadla. Zadání znělo tak, že to má být pohádka a má ve svém textu obsahovat slova: lyže, traktorista, školní řád, nejneobhospodářovávatelnějšími a literatura. Po dvou hodinách jsme vymysleli pohádku Popelka a traktorista. Další den jsme měli výlet do Sloupu v Čechách. Při tomto výletě jsme měli šanci si naše představení vyzkoušet ve skalním divadle. Po zkoušce jsme se vydali do nedalekého lomu, kde jsme si mohli zkusit lezení po skále a její slaňování, což všechny bavilo. V pátek jsme si zabalili a dali věci do autobusu a šli do Sloupu. Ve Sloupu se měly ostatní třídy předvést, co si připravily. Naše třída se umístila na druhém místě. Po divadle nás čekal už jen odjezd do Prahy.
Po těchto čtyřech hezky strávených dnech s dobrým jídlem a zábavným programem, se ze třiceti lidí stal jeden velký kolektiv.

Martin Koťátko